Witam wszystkich

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 11 lut 2014, o 18:54

ja tez w dziecinstwie mialam problemy z brzuchem ,mialam skret jelita ,pozniej bralam rowniez bardzo duzo antybiotykow,nie toleruje mleka ,rowniez warzyw,owocow, np.papryka surowa,jablka ,lepiej tez czuje sie w okresie zimowym niz letnim,zaczelo sie od przelewania w brzuchu na lekcji marketingu 2 godziny zupelna cisza i tylko odglosy z mojego brzucha ,za tydzien na tej samej lekcji skurcze jelit biegunka,pozatym jestem uczulona na leki zawierajace salicyline ,co jeszcze zauwazylam pod wplywem wielkiego stresu ,zmeczenia mam czerwone suche plamy na twarzy.milego wieczorku :-)
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 12 lut 2014, o 13:45

nenka182 napisał(a):o nie ...to byla jakby ostatnia deska ratunku serotonina -lekarz powiedzial ze wlasnie moze pomoc ,kolejna zagadka ,ja juz nie wiem co robic ale lekarze mi nie pomagaja mam chyba wiecej w domu lekow niz w aptece biore jakis lek a potem mam go odrzucic ,masakra


Lekarz widział, że dzwonią, ale nie wiedział gdzie :)

Miał rację, wspominając o serotoninie - to ten neuroprzekaźnik odpowiada za perystaltykę jelit, a w mózgu za dobry nastrój.
Nas interesuje działanie serotoniny w jelitach. I tu pojawia się problem, a mianowicie brak skutecznych leków wpływających na ilość serotoniny w układzie pokarmowym. Takim lekiem może być w przyszłości LX1033 firmy Lexicon Pharmaceuticals, o ile przejdzie pozytywnie testy.

Na razie półśrodkiem jest zastosowanie leków przeciwdepresyjnych. Nie dlatego, że leczą depresję, bo my tego nie potrzebujemy, ale dlatego, że wpływając na poziom serotoniny w mózgu, pośrednio wpływają również na jej poziom w jelitach. Zatem w przypadku IBS wykorzystuje się skutek uboczny tych leków, jakim może być zaparcie lub biegunka.

Tu odwołam się do artykułu dr Michaela Gershona z Columbia University: "Na początku przyjmowania leków antydepresyjnych około 25% chorych zgłasza nudności czy biegunkę. Przy większych dawkach czy po dłuższym stosowaniu leku receptory serotoninowe stają się niewrażliwe i może dochodzić do zaparć (owe 75% chorych nie zgłaszających zaburzeń żołądkowo-jelitowych prawdopodobnie albo przyjmuje zbyt małą dawkę, albo ma mechanizmy kompensacyjne, które zmniejszają wpływ długotrwałej ekspozycji na serotoninę). Jeżeli nie uprzedzi się i nie wytłumaczy dokładnie choremu tych działań – nie będących czystymi działaniami ubocznymi, lecz przewidywalnymi skutkami blokady białka transportowego – mogą one ostudzić zapał do leczenia i obniżyć jego skuteczność.
Z drugiej strony te same leki sprawiające kłopoty pacjentom przyjmującym je ze wskazań psychiatrycznych, mogą być zbawienne dla cierpiących na zaburzenia czynnościowe jelit. Co więcej, ponieważ układ nerwowy jelit natychmiast reaguje na zmiany ilości dostępnej serotoniny, pacjenci z przewlekłymi problemami jelitowymi często odczuwają poprawę przy stężeniach leku znacznie mniejszych niż osiągane w tradycyjnym leczeniu antydepresyjnym."


Jednak leki te, ze względu na skutki uboczne oraz możliwość wywoływania uzależnień powinny być stosowane w ostateczności i przez możliwie krótki czas.
Ponadto Twój lekarz zapisał Ci dokładnie odwrotnie działający lek niż powinien. Leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI można zastosować przy postaci zaparciowej IBS, a przy biegunkowej stosuje się leki z krupy TLP (Trójpierścieniowych Leków Przeciwdepresyjnych).

Z kolei leki działające na receptory serotoninowe 5HT3 i 5HT4, to jeszcze inna grupa leków. Z tej grupy, do leków na IBS-D należy wspomniany przez Ciebie Alosetron (nazwa handlowa Lotronex) oraz Ramosetron. Oba leki nie są niestety dostępne w Europie.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 13 lut 2014, o 10:20

dziekuje z a odpowiedz,chyba musze podpowiedziec cos mojemu lekarzawi,chociaz nie lubie byc madrzejsza od lekarza :-),jacku a co ty robisz zeby bylo ci lepiej ,jak zyjesz z ibs ?
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 13 lut 2014, o 13:26

czesc jacku wiem ze jestes duzo obeznany w roznych sprawach mozesz mi pomoc co oznacza wzrost bardzo skapy candida albicans otoz jak pisalam wczesniej dwoch lekarzy powiedzialo mi co innego,w internecie szukalam ale nie znalazlam nic jest duzo opisow ale inaczej zintepretowanych np,wzrost obfity i z plusikami ,ja natomiast mam napisane wzrost bardzo skapy ,tak samo escherichia coli wzrost skapy i staphylococcus aurerus wzrost skapy ,
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 14 lut 2014, o 13:16

Od pewnego czasu stosuję taką kombinację: AC Zymes 1x2 kapsułki, SanprobiIBS 1x1 kapsułkę po południu, Colostrum 1x1 kapsułkę, Paraprotex 2x 1 kapsułkę, oraz objawowo Meteospasmyl, Debridat i Loperamid.

To połączenie przyniosło u mnie pewną poprawę. Nie jestem w stanie jednak powiedzieć na 100 %, który z tych specyfików rzeczywiście działa, a który daje tylko efekt placebo. Dopóki jest dobrze, to tego się trzymam.

Musiałem jednak SanprobiIBS wprowadzać bardzo powoli. Jeden dzień – kapsułka, drugi dzień przerwa, następny dzień kapsułka i znowu dzień przerwy, potem dwa dni po kapsułce i znowu przerwa. I tak przez jakiś czas. Pozytywne efekty przyszły jednak po ok. dwóch miesiącach.

Co do diety, to najważniejsze jest całkowite odstawienie słodyczy i mleka oraz jego przetworów.

Weź jednak pod uwagę, że u każdego IBS wygląda nieco inaczej, więc wcale nie jest powiedziane, że to, co działa u mnie, zadziała również u Ciebie.

Jeśli chodzi o wzrost skąpy Candidy, to spotkałem się z różnymi opiniami i sam do końca nie wiem, do których się przychylić. Niektórzy twierdzą, że nawet w przypadku skąpego wzrostu należałoby wdrożyć leczenie przeciwgrzybicze, inni uważają, że dopiero obfity wzrost stanowi problem.

Co do pozostałych bakterii, to nie mam wystarczającej wiedzy na ich temat, aby cokolwiek radzić.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 14 lut 2014, o 19:19

sporo tych tabletek,a jak z warzywami i owocami,zauwazylam rowniez po po tlustych potrawach skreca mnie brzuch moze byc odrobina a czuje sie strasznie ,a co do mlecznych produktow ja uzywam tych bez laktozy ale w sumie nie wiem czy pomagaja bo na rano zawste mam biegunke lub luny stolec
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez Jacek » 15 lut 2014, o 10:34

Tłuste potrawy są ciężko strawne, więc też ich unikam.
Owoce również musiałem odstawić. Natomiast z warzywami nie mam generalnego problemu, poza tymi wzdymającymi: kapusta, kalafior itp.
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1107
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 15 lut 2014, o 12:57

czyli tak wspolne nietolerancja mleka ,fruktozy,weglowodanow cukrow ,tluszczu ok kazdy po duzej ilosci tluszczu ma jakies problemy ,czyli cos nie pomaga nam trawic tych rzeczy ,wyrzuca z naszego organizmu bakterie ale jakie hmm mysle ze antybiotyki daly nam popalic ............
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 15 lut 2014, o 13:00

mleko laktoza to cukier,fruktoza cukier,weglowodany cukier ,kurde rozwiaze ta zagadke nawet gdybym chorowala 50 lat hehe
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Re: Witam wszystkich

Postprzez nenka182 » 15 lut 2014, o 13:48

niedostateczna ilosc enzymow odpowiedzialna za trawienie cuktow laktozy sacharozy ,nierozlozone cukry powoduja biegunki,czyli jakich enzymow potrzeba?
Avatar użytkownika
nenka182
 
Posty: 83
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 08:29
Wariant IBS: wariant ibs biegunkowy
Początek choroby: 2001
Dolegliwości ogólnie: poranne biegunki,skurcze jelit

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości