Kolonoskopia cd.

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Przemek » 6 wrz 2012, o 16:43

Hmmmm, jak z krwi to chyba miałem robione w ramach takiej ogólnej diagnostyki niedawno. Wychodzi na to, że u mnie z tym wszystko było ok ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jacek » 8 wrz 2012, o 11:20

Przemek napisał(a):Wychodzi na to, że u mnie z tym wszystko było ok ;)


Jak u większości z nas...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 697
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-D (biegunki)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: biegunki, wzdęcia, skurcze

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 11 wrz 2012, o 15:21

Jako, że moje przygotowania do kolonki ruszyły pełną parą to napiszę tutaj kilka słów.

Od lekarki otrzymałem karteczkę z informacjami o przygotowaniu do badania, także w wielkim skrócie:
- na 5 dni przed badaniem odstawić leki na krew
- na 3 dni przed badaniem nie jeść niczego wzdymającego, pestkowego, maku
- dzień przed badaniem lekkie śniadanie, 2 litry fortransu
- w dniu badania z rana litr fortransu

Zostało mi jeszcze 600ml Fortransu a jutro badanie. Badanie będzie przebiegać w znieczuleniu ogólnym (u lekarza u którego będzie robione, nie ma w ogóle innej opcji niż badanie w znieczuleniu, chyba to nawet dobrze). Smak Fortransu zapamiętam na długo : )
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez piter » 11 wrz 2012, o 15:38

Jar0 napisał(a): Smak Fortransu zapamiętam na długo : )


U mnie pierwszy literek wszedł dobrze, następne dwa litry z odruchami wymiotnymi.Co do znieczulenia to ja miałem tez znieczulenie ogólne, a jednak czułem ból przy zakrętach w kichach,ale nie każdy odczuwa ból, więc prosze tym sie nie sugerować.Sprawdzona metoda to narkoza.Dwóch moich kolegów przy tym badaniu nie odczuwało żadnego bólu ,to może tylko ja taki wrażliwy jestem.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Sephirot » 11 wrz 2012, o 15:43

znieczulenie ogólne to tzw. "narkoza", więc chyba coś Ci się pokręciło.
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 11 wrz 2012, o 15:44

Sephirot napisał(a):znieczulenie ogólne to tzw. "narkoza", więc chyba coś Ci się pokręciło.


Tak powiedziała mi pani, która dała mi ulotkę ze wskazówkami do badania. Podczas badania będę spał ;)

Jeśli chodzi o działanie Fortransu to stwierdzam, że działa świetnie ; ) Mnie nie boli prawie nic mimo, że biegam do ubikacji teraz co 10 minut. Samo badanie zobaczymy jak będzie wyglądać.
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Sephirot » 11 wrz 2012, o 15:57

Jar0 napisał(a):Tak powiedziała mi pani, która dała mi ulotkę ze wskazówkami do badania. Podczas badania będę spał ;)



Ja pisalem do @piter,który pisał, że przy ogólnym go bolało, ale jego kolega miał narkoze i to sprawdzona metoda... tylko że jedno i drugie to to samo, więc podejrzewam, że coś pokręcił ;)
Avatar użytkownika
Sephirot
 
Posty: 62
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 15:41
Lokalizacja: Toruń
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 2004
Dolegliwości ogólnie: Biegunki po posiłku, czasami bez uchwytnej przyczyny, wzdecia

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez piter » 11 wrz 2012, o 16:54

Rzeczywiście popierdysiło mnie się :DJa miałem znieczulenie podane przez kroplówkę myślałem, że to jest nazywane ogólnym znieczuleniem, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd.O ty chłopie to ty będziesz miał dobrze! ;)Mój pakiet w Medicoverze nie obejmował narkozy :D.Cały czas mnie ściemniali, że nic nie będę czuł bo będzie znieczulenie :D.Pewnie podali mi Głupiego Jasia, bo po zabiegu dziwnie się czułem :lol:.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 186
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Jar0 » 12 wrz 2012, o 10:36

Ja jestem już po ostatniej dawce Fortransu. Nawet gładko wszedł dzisiaj ten ostatni litr bo popijałem go delikatnie gorzką herbatą także 10 serii Fortransu i 10 małych łyków herbaty i jakoś poszło. Czuję się jednak dzisiaj padnięty już i czekam na chwilę aż będzie po wszystkim... Zaczynam się jednak martwić o transport. W brzuchu burza a do gabinetu lekarskiego jakieś 45 minut drogi... : D
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 989
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: Colitis Ulcerosa : )
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Kolonoskopia cd.

Postprzez Przemek » 12 wrz 2012, o 11:11

Jak już będziesz po kolonoskopii, to koniecznie napisz swoje odczucia. Pewnie znajdą u Ciebie jakieś polipy (bo to chyba standard), ale z tego, co widzę, to wycinanie tych polipów jeszcze nikomu nic nie dało...
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1037
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości