Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Czyli wszystkie rozmowy nie związane z tym, co nam doskwiera.

Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Jar0 » 23 gru 2014, o 15:05

Z racji zbliżających się świąt chciałbym otworzyć stosowny wątek i życzyć wszystkim Forumowiczom spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Żeby ten czas był chwilą wytchnienia i chociaż częściowego oderwania się od zdrowotnych problemów.

A no i fajnie by było jakby wszyscy dostali pod choinę nowiutkie, sprawne brzuszki ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1354
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez pablos3744 » 23 gru 2014, o 18:00

Wszystkiego Dobrego Zdrowia tylko tyle, resztę zdobędziecie Sami!:)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 604
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Roseberry » 24 gru 2014, o 14:20

Jar0 napisał(a):A no i fajnie by było jakby wszyscy dostali pod choinę nowiutkie, sprawne brzuszki ;)

O tak, tak ;)Zwłaszcza, że dziś ja mam pierwszy dzień pogorszenia, a 3 mies. było już tak cudownie...

Również życzę wszystkiego dobrego. Wesołych i spokojnych świąt, ciepłej, rodzinnej atmosfery i przede wszystkim dużo zdrowia. Oby IBS jak najczęściej przechodził w remisje ;)
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Ania » 25 gru 2014, o 13:26

Roseberry napisał(a):
Jar0 napisał(a):A no i fajnie by było jakby wszyscy dostali pod choinę nowiutkie, sprawne brzuszki ;)

O tak, tak ;)Zwłaszcza, że dziś ja mam pierwszy dzień pogorszenia, a 3 mies. było już tak cudownie...

Również życzę wszystkiego dobrego. Wesołych i spokojnych świąt, ciepłej, rodzinnej atmosfery i przede wszystkim dużo zdrowia. Oby IBS jak najczęściej przechodził w remisje ;)


Ja rowniez zycze nam wszystkim wszystkiego co najlepsze. Duzo zdrowka przede wszystkim, spokojnych Swiat spedzonych w gronie rodzinnym i oby przyszly rok byl jeszcze lepszy od poprzedniego.
Nowy brzuszek bylby super, to fakt heh :). @Roseberry widze ze tez masz postarc zaparciowa. Ahh.. w swieta to podwojna masakra :))

Pozdrawiam swiatecznie! :*
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 09:08
Lokalizacja: UK
Wariant IBS: zaparciowo- wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: brak efektywnego parcia na stolec, wzdecie brzucha, nieefektywne wyproznienia

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Roseberry » 25 gru 2014, o 14:48

Ania napisał(a): @Roseberry widze ze tez masz postarc zaparciowa. Ahh.. w swieta to podwojna masakra :))

Powiem Ci, że mi święta wyjątkowo pomogły. Od tygodnia się męczyłam, we wt. Xenna Extra i dalej nic. W środę Moxalole i bez zmian. Na wigilii ciągle piłam tradycyjny kompot z suszonych owoców, potem spacer i... mega ulga, wreszcie :lol:Bez skurczów na wigilii się nie obyło, ale to już No- spa mi pomogła.
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Jacek » 26 gru 2014, o 12:22

Trochę późno, ale również dołączam się do życzeń :)
Życzę zdrowych, radosnych, ale również "smacznych" Świąt - aby udało się zjeść choć trochę czegoś innego, niż wynika to z codziennych ograniczeń i diet :)

Ja zjadłem trochę pierogów z kapustą (która jest dla mnie absolutnie zakazana, bo wzdyma - jak to kapusta), ale obyło się bez większych konsekwencji. Wspomagałem się suplementem RezVera - ciekawi mnie czy to faktycznie coś pomogło, czy dało tylko efekt placebo. Pytanie, jak bym się czuł, gdybym tego nie wziął przed jedzeniem pierogów, pozostanie oczywiście nierozstrzygnięte...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1104
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Roseberry » 26 gru 2014, o 13:22

Jacek napisał(a):Ja zjadłem trochę pierogów z kapustą (która jest dla mnie absolutnie zakazana, bo wzdyma - jak to kapusta), ale obyło się bez większych konsekwencji. Wspomagałem się suplementem RezVera - ciekawi mnie czy to faktycznie coś pomogło, czy dało tylko efekt placebo. Pytanie, jak bym się czuł, gdybym tego nie wziął przed jedzeniem pierogów, pozostanie oczywiście nierozstrzygnięte...

Ja zjadłam wszystkiego po trochu (a tę kapustę z grzybami uwielbiam :P), przed i po wigilii wzięłam Espumisan i było ok. Choć nie ukrywam, że obawy były spore, ale cieszę się, że w sumie dobrze zniosłam te świąteczne potrawy.
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Ania » 26 gru 2014, o 13:58

Roseberry napisał(a):
Ania napisał(a): @Roseberry widze ze tez masz postarc zaparciowa. Ahh.. w swieta to podwojna masakra :))

Powiem Ci, że mi święta wyjątkowo pomogły. Od tygodnia się męczyłam, we wt. Xenna Extra i dalej nic. W środę Moxalole i bez zmian. Na wigilii ciągle piłam tradycyjny kompot z suszonych owoców, potem spacer i... mega ulga, wreszcie :lol:Bez skurczów na wigilii się nie obyło, ale to już No- spa mi pomogła.


No to wychodzi na to, ze musisz sobie taki kompot z suszek gotowac czesciej! :)Mnie on specjalnie nie pomaga, natomiast nigdy w sume nie wypilam tyle ( dajmy na to z litr-dwa) zeby mnie pogonilo.

Widze, ze wiekszosc w taki czy inny sposob wspomagala sie 'lekowo' w czasie tej swiatecznej rozpusty:). Ja tez, choc powiem ze Espumisan to na mnie kompletnie nie dziala. Biore za to lek, o ktorym wczesniej wspominalam - Movicol, takze jesli jest on dostepny w Polsce, to polecam go osobom ze skonnoscia do zaparc.
Avatar użytkownika
Ania
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 09:08
Lokalizacja: UK
Wariant IBS: zaparciowo- wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: brak efektywnego parcia na stolec, wzdecie brzucha, nieefektywne wyproznienia

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez Roseberry » 26 gru 2014, o 15:33

Ania napisał(a):No to wychodzi na to, ze musisz sobie taki kompot z suszek gotowac czesciej! :)Mnie on specjalnie nie pomaga, natomiast nigdy w sume nie wypilam tyle ( dajmy na to z litr-dwa) zeby mnie pogonilo.

Widze, ze wiekszosc w taki czy inny sposob wspomagala sie 'lekowo' w czasie tej swiatecznej rozpusty:). Ja tez, choc powiem ze Espumisan to na mnie kompletnie nie dziala. Biore za to lek, o ktorym wczesniej wspominalam - Movicol, takze jesli jest on dostepny w Polsce, to polecam go osobom ze skonnoscia do zaparc.

U mnie chyba faktycznie to litr był, zamiast ciągłego jedzenia przy stole wybrałam picie :lol:
Na mnie Espumisan też słabo działa, tzn. wolę Ulgix Wzdęcia Max, ale niestety zapomniałam go kupić.
Ania, widzę, że Movicol to makrogol, podobnie jak mój Moxalole. Napisz proszę jak go stosujesz? Mi gastro. kazała go brać, jak nie będę mogła się wypróżnić przez 3- 4 dni, ale przyznam, że od wtorku piję go codziennie, bo poza środową ulgą nadal jest tragedia i nic mi nie pomaga. Od dziś zwiększyłam go do dwóch saszetek, ale na mam wrażenie, że na mnie nie działa...
Zastanawiam się nad ponowną kuracją Metoclopramidem, ale mam obawy, bo to silny lek. Choć fakt, że po ostatnim 10- dniowym leczeniu efekty były zadowalające.
Avatar użytkownika
Roseberry
 
Posty: 369
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 19:31
Lokalizacja: Kraków
Wariant IBS: zaparciowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: Ból, ból, ból+ zaparcia, wzdęcia...

Re: Oficjalny wątek życzeń świątecznych 2014

Postprzez kulawy » 26 gru 2014, o 20:17

Eee to nieźli jesteście jak kapuche z grzybami ciśniecie :DJa odpuściłem w tym roku, bo strasznie na mnie kapusta działa, postawiłem bardziej na ryby, do tego trochę sałatki, schab ze śliwką...i za dużo słodyczy zdecydowanie. Akurat od tygodnia miałem bardziej zaparcia, więc święta mi w tym nie pomogły, ale z drugiej strony pół biedy, bo przynajmniej miałem względny spokój przy stole. Generalnie mogło być gorzej, przeżyłem jakoś te wszystkie odwiedziny itd.
Avatar użytkownika
kulawy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 6 gru 2014, o 13:45
Lokalizacja: Pomorze
Wariant IBS: biegunkowy/mix
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunki, niepełne wypróżnienia, ból jelit

Następna strona

Powrót do Wolne rozmowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość