Witajcie IBSowcy

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Witajcie IBSowcy

Postprzez Agati » 7 kwi 2016, o 21:46

Hej wszystkim.
Mam na imię Agata i mam 25 lat. IBS mam od jakis 3-4 lat. Wczesniej nigdy nie mialam problemów jelitowych ( juz nawet nie pamietam jak to jest )... Zaczeło sie od tego ze zlapala mnie potrzeba skorzystania z toalety w centrum miasta na szczescie zdazylam w pobliskiej galerii ;)Od tamtej pory moje objawy nasilaly sie z dnia na dzien itd. Rano biegunki ( rekord to ok 20 razy ) , do popoludnia mam spokoj, wieczorami ujawniaja sie okropne gazy. Kolonoskopie odbylam (jelito jak z ksiazki- slowa gastrologa ), badania na pasozyty grzyby, przechodzilam przez jakies detoksy, leczylam sie ziolkami, leki tribux i duspatalin ktore na chwile pomogly. Dzis mniej wiecej wiem co moje jelita toleruja a jaki pokarm nie, chociaz bywa roznie. Ale najgorsze jest to ze boje sie gdziekolwiek wyjsc, podroz autobusem to dla mnie koszmar, zakonczylam nawet zwiazek przez ta nasza chorobe. Podrozy bez kibelka sobie nie wyobrazam, zawsze sie rozgladam gdzie w razie potrzeby jest toaleta wszystko wokol kibla sie kreci w moim zyciu.. Ale mam caly czas nadzieje ze kiedys to wszystko minie...
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Agati
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 21:31
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2013
Dolegliwości ogólnie: biegunki, gazy

Re: Witajcie IBSowcy

Postprzez Jar0 » 8 kwi 2016, o 09:29

Witaj!

Standardowe pytanie: czy w trakcie kolonki pobierano wycinki? Rzuć okiem do działu diagnostyka, tam znajdziesz jeszcze kilka rzeczy do sprawdzenia ;)

A co do Twojego stanu psychicznego... No cóż. Znamy to doskonale z własnej praktyki ;)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1283
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Witajcie IBSowcy

Postprzez Jacek » 8 kwi 2016, o 11:30

Witaj :)

Tu znajdziesz zrozumienie i wsparcie. Niestety taka nasza dola, że życie kręci się wokół kibelka. Jakoś musimy sobie z tym radzić, bo na pomoc ze strony lekarzy niestety nie ma co liczyć.

Najbardziej przykre jest to, że przez tą chorobę rozpadają się związki...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1042
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze


Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 1 gość