Choroba zespół jelita drażliwego

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 18 sty 2012, o 00:18

1x2x3 napisał(a):Tad 19 czy zanim zacząłeś pić siemię też doskwierał Ci ból? Pytam dlatego, że duże ilości błonnika, czy właśnie siemię lniane zrobione w zbyt małej ilości wody mogą powodować takie problemy.

Też ból mi dokuczał ale przeważnie po południu , rano brałem controloc i spazmoline na czo to jakiś czas miałem spokój z bólem, a tydzień temu wziąłem na czo też te leki i poczułem się od rana fatalnie, dlatego przerwałem branie leku controloc i zacząłem pić siemię i tą spazmoline na skurcze ,a siemię to daje 2,5 łyżeczki na szklankę wody. Ja jeżeli jestem więcej w ruchu to czuje się lepiej ,ale jeżeli dłużej przesiaduje w internecie to czuje bardziej wzdęcia brzucha :)
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Przemek » 18 sty 2012, o 09:18

Jeśli w głównej mierze doskwierają Ci same wzdęcia, a kwestia stolca wydaje się być w normie, to może spróbuj środka o nazwie Iberogast, z tego czytałem na jego temat, to świetnie sprawdza się w przypadku samych wzdęć, bo na problemy typowo IBS-owe raczej niewiele pomoże.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1040
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 18 sty 2012, o 13:55

Przemek napisał(a):Jeśli w głównej mierze doskwierają Ci same wzdęcia, a kwestia stolca wydaje się być w normie, to może spróbuj środka o nazwie Iberogast, z tego czytałem na jego temat, to świetnie sprawdza się w przypadku samych wzdęć, bo na problemy typowo IBS-owe raczej niewiele pomoże.

Dzięki jutro będę w sklepie zielarskim lub w aptece to sobie kupię,, Iberogast " i zastosuje ale z siemienia na razie nie zrezygnuje:)
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez 1x2x3 » 18 sty 2012, o 15:05

Nie rezygnuj :)Mi też bardzo pomaga. Chwilowo odstawiłam, żeby sprawdzić olej z rokitnika.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 20 sty 2012, o 20:01

1x2x3 napisał(a):Nie rezygnuj :)Mi też bardzo pomaga. Chwilowo odstawiłam, żeby sprawdzić olej z rokitnika.

Tad19- Mam już ten lek Iberogast zacząłem go zażywać zobaczę jaki będzie tego leku wynik i dodatkowo pije siemię 3 razy dziennie, a jak jest u ciebie z tym olejem z rokitnika opinia, czy jeszcze za wcześnie na opinie:)
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez 1x2x3 » 21 sty 2012, o 09:48

Muszęe przyznać, że zaskakująco pozytywnie ale być może jest to jeszcze wpływ siemienia, które odstawiłam kto wie więc jeszcze się wstrzymuję z opinią. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jelita są jakby mniej napięte, co jest bardzo pozytywną kwestią :)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 21 sty 2012, o 10:53

1x2x3 napisał(a):Muszęe przyznać, że zaskakująco pozytywnie ale być może jest to jeszcze wpływ siemienia, które odstawiłam kto wie więc jeszcze się wstrzymuję z opinią. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jelita są jakby mniej napięte, co jest bardzo pozytywną kwestią :)

No to cieszę się że jest nadzieja że będzie dobrze ,oby tak się stało , ale o wynikach pewnych daj mi informację ,jak dłużej pobierzesz ten olej :)
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 27 sty 2012, o 11:34

Tad 19 napisał(a):
1x2x3 napisał(a):Muszęe przyznać, że zaskakująco pozytywnie ale być może jest to jeszcze wpływ siemienia, które odstawiłam kto wie więc jeszcze się wstrzymuję z opinią. Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jelita są jakby mniej napięte, co jest bardzo pozytywną kwestią :)

No to cieszę się że jest nadzieja że będzie dobrze ,oby tak się stało , ale o wynikach pewnych daj mi informację ,jak dłużej pobierzesz ten olej :)

Tad 19 muszę przyznać że po pobraniu leku iberogast tygodniowej kuracji , ale dodam że nadal pije siemię lniane 3 razy dziennie , nastąpiła poprawa, nie boli mnie brzuch ,nie mam wzdęć ,tak mogło by być aby nie było nawrotu tej dolegliwości :)))
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez 1x2x3 » 27 sty 2012, o 17:52

Muszę przyznać, że odpuściłam sobie chwilowo ten olej ;/ Jeśli chodzi o moją opinię na jego temat to wypowiedziałam się tutaj:

viewtopic.php?f=9&t=57

Nie wiem czy warto ją brać pod uwagę, bo bardzo krótko go piłam i nie do końca stosowałam się do zaleceń. Teraz wróciłam do siemienia, bo mój organizm się go wyraźnie dopominał. Cieszę się, że i Tobie pomaga :)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Choroba zespół jelita drażliwego

Postprzez Tad 19 » 27 sty 2012, o 20:54

1x2x3 napisał(a):Muszę przyznać, że odpuściłam sobie chwilowo ten olej ;/ Jeśli chodzi o moją opinię na jego temat to wypowiedziałam się tutaj:

viewtopic.php?f=9&t=57" rel="nofollow" rel="nofollow

Nie wiem czy warto ją brać pod uwagę, bo bardzo krótko go piłam i nie do końca stosowałam się do zaleceń. Teraz wróciłam do siemienia, bo mój organizm się go wyraźnie dopominał. Cieszę się, że i Tobie pomaga :)

Tad19- Zastanawiam się przez jaki okres winno się przyjmować lek Iberogast na razie go zażywam jest na ogół dobrze jestem wdzięczny Ci za informację o tym leku :)
Ostatnio edytowano 28 sty 2012, o 20:54 przez Tad 19, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tad 19
 
Posty: 17
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 19:18
Lokalizacja: lubelskie
Skype: tade190453
Początek choroby: 0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości