Sport a problem jelita drażliwego

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez pablos3744 » 19 gru 2012, o 13:28

Ja staram się uprawiać kulturystyke amatorsko mimo IBS ponieważ gdybym nie ćwiczył pewnie byłbym jeszcze wiekszym patykiem niż jestem ;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez Jar0 » 19 gru 2012, o 17:57

Ja również coś tam amatorsko ćwiczę ale coraz mneij intensywnie bo machanie ciężarkami nie ma większego sensu jak jedzenie jest jakie jest : ]
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1255
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez pablos3744 » 19 gru 2012, o 19:26

Jar0-masz racje jedzienie w sporcie jest ważne!:) staram się jeść w dużych ilościach to co najmniej mi szkodzi lub nie powoduje nieprzyjemności po zjedzieniu. Ryż Makaron ziemniaki jaja czasami dżemik wspomagam się aminokwasami BCCA czasmi l-glutaminą i l-argininą słysząłem że mają pozytywny wpływ nie tylko na masę ale także na jelita i IBS. A Cwiczenia krótkie a intensywne mały zakres powtórzeń a duzy ciężar. a Wy jak tam sobie radzicie?
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez Jacek » 20 gru 2012, o 13:05

Ja ćwiczyłem do 2007 roku. Przez wszystkie lata IBS mimo regularnych ćwiczeń, powoli ale systematycznie słabłem, mogłem podnosić coraz mniejsze obciążenia czy robić pompki w coraz mniejszych seriach.
W 2007 roku straciłem siły do tego stopnia, że musiałem zaprzestać wszelkich ćwiczeń siłowych. Jeździłem jeszcze na rowerze, ale w 2009 musiałem zrezygnować i z tego.
A lekarze twierdzą, że ćwiczenia fizyczne pomagają w walce z IBS...
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1029
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez pablos3744 » 20 gru 2012, o 14:00

Powiem Ci szczerze jak tam cała choroba się rozkręciła u mnie na początku mają dopiero do treningów wróciłem ok lipca To jakiś koszmar nie dość że tracisz siłe to i motywacje nie tylko do ćwiczeń ale jak dla mnie do codzienności. Ale w maju postawiłem sobie cel że mimo choroby uda mi sie zrobić wyniki siłowe jakich jeszcze nie miałem przed choroba i sie udało! ;] Dopóki walczysz nie przegrałeś :)) Zauważyłem że po treningu brzucha na nastepny dzień na bank bede miał luźne stolce.
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Sport a problem jelita drażliwego

Postprzez Przemek » 21 gru 2012, o 20:49

W przypadku moich dolegliwości wysiłek fizyczny nie ma praktycznie żadnego znaczenia, a tyle się mówi "idź się poruszaj, a gazy same zejdą".
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Poprzednia strona

Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], Bing [Bot] i 0 gości