kolonoskopia

Rozmowy na temat tego, czy aby na pewno doskwiera nam IBS.

Re: kolonoskopia

Postprzez mimi20 » 28 kwi 2013, o 13:13

no to nie za fajnie:(
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: kolonoskopia

Postprzez katja » 28 kwi 2013, o 13:20

Tak! Fortrans! Chryste panie niechaj ten preparat będzie przeklęty. Bez kitu najobrzydliwsza rzecz jaką piłam :P
Avatar użytkownika
katja
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 10:30
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: jestem głupia

Re: kolonoskopia

Postprzez mimi20 » 28 kwi 2013, o 13:22

dzięki. pomagacie, na prawde :)hehe
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: kolonoskopia

Postprzez katja » 28 kwi 2013, o 13:28

nie nie, nie bierz Fortransu, jak masz opcje zmiany na coś innego, to się nie zastanawiaj. ja nie musiałam tego wypić w całości, bo jak mówię, przez bardzo długi czas i tak przyjmowałam wyłącznie płyny i oddawałam je w tej samej postaci, więc nie było co czyścić i mi tak lekarz powiedział, że mogę sobie dać spokój po paru szklanach, bo piję wodę i oddaję wodę, to znaczy, że nic tam nie ma. ale serio, fortrans jest obrzydliwy :D
Avatar użytkownika
katja
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 10:30
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: jestem głupia

Re: kolonoskopia

Postprzez Jar0 » 28 kwi 2013, o 13:30

Moim zdaniem najgorsze w czyszczeniu jest to, że potem jest kompletna padaka. Ratować się można przed tym na kilka sposobów. Ostatnim razem piłem Fleeta a następnie dużo szoków - jabłkowego i winogronowego. Cukier z nich stawiał na nogi i nie było zgonu przed zabiegiem. Ponoć ludzie jeszcze ratują się landrynkami jednak trzeba pamiętać, że można je tylko ssać... :)Fortrans z tego co wiem też w soku jabłkowym ludzie rozpuszczają.

Dla mnie przepis na prawie bezproblemową kolonkę jest następujący: 2 dni lekkiej diety przed czyszczeniem + Fleet + soczki + znieczulenie :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: kolonoskopia

Postprzez katja » 28 kwi 2013, o 13:37

a to ja różnicy nie widziałam po czyszczeniu, bo długi czas ledwo żyłam, na rosołku, który i tak się "nie przyjmował" :Pnatomiast po kolonce padłam na pysk i spałam cały dzień, ale to pewnie przez narkoze :Da u mnie soczki odpadały, mam alergię pokarmową na mase rzeczy, w sumie zamiast fortransu mogłam pić sok jabłkowy, efekt by był ten sam podejrzewam :P
Avatar użytkownika
katja
 
Posty: 19
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 10:30
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2010
Dolegliwości ogólnie: jestem głupia

Re: kolonoskopia

Postprzez mimi20 » 29 kwi 2013, o 12:46

:)
Ostatnio edytowano 18 mar 2016, o 16:35 przez mimi20, łącznie edytowano 1 raz
mimi20
 
Posty: 120
Dołączył(a): 25 kwi 2013, o 10:04
Lokalizacja: Katowice
Wariant IBS: ciężki
Początek choroby: 2000
Dolegliwości ogólnie: wszystko i nic

Re: kolonoskopia

Postprzez JacekMG » 29 kwi 2013, o 13:12

MoviPrep jest to zupełna nowość , ja dostałem ten lek do czyszczenia przed kolonką ,jesst ok o smaku cytrynowym , wypiłem go tylko 2 litry , jest zupełnie przyjemny , kosztuje tyle co Fortrans , a jest zupełnie znośny w smaku , ja leczę się prywatnie u dobrego Gastrolologa i Pani doktor przepisała mi go przed kolonką , spytajcie swoich lekarzy o ten lek ,. Oczywiście wyniki hist-pat nic nie wykazały czuję się już zupełnie normalnie , stosowałem debretin przez trzy miesiące , wszystko powoli się wycisza, po kolonoskopii lekarka powiedziała , że spróbujemy to jeszcze przeleczyć specjalny lekiem który podobno kosztuje ok. 200 zł , stosuje się przez 7 dni raz na trzy miesiące , zobaczymy może , uda się zupełnie bez leków , bo już jest coraz lepiej , wiem dlaczego , ponieważ po kolonoskopii która niczego nie wykryła , wróciła do mnie świadomość , że jestem zdrowy i to dało mi siłę do dalszej walki z kiszkami . Podkreślam leczę się u lekarki do której prywatnie czeka siię 3 miesiące , ludzi z zagranicy się do niej zapisują , jestem ze Szczecina jak ktoś chce to podam namiar . Zobaczcie sami ,że żaden z Waszych lekarzy nie doradził Wam choćby tego nowego leku na przeczyszczenie , nie powiem kolnka nie była dla mnie przyjemna , ale jak nic nie wyszło to wróciły zdrowe zmysły o stanie mojego zdrowia . Pozwalam sobie już na browarek , czekoladkę i wszystko jem , czasem mam tylko rano lekkie parcie na stolec , które mija po ok. dwóch godzinach , i dzień jest potem na pełnych obrotach . LUDZIE PAMIĘTAJCIE , TRZEBA LECZYĆ SIĘ U DOBRYCH LEKARZY , MOJA LEKARKA MA PONAD 60 LAT , JEST MEGA DOŚWIADCZONA , I SKORO POWIEDZIAŁA O PRÓBIE LECZENIA TZN. JESTEM JUŻ NA FINISZU , a było bardzo ciężko , bardzo , nudności , wzdęcia , gazy , przelewanie , ból głowy ogólne zmęczenie , ból brzucha , biegunki , masakra ogólna gastro i kolono nic nie wyakazały , Pozdrawiam , Na temat leku MoviPrep , poczytajcie opinie w necie . Po co się mordować Fortransem , pamiętajcie o lekarzach , aha MoviPrep jest to lek Belgijski , a Fortrans Polski .
Avatar użytkownika
JacekMG
 
Posty: 22
Dołączył(a): 21 gru 2012, o 11:25
Wariant IBS: Biegunkowy
Początek choroby: 7
Dolegliwości ogólnie: Wiercenie w jelitach

Re: kolonoskopia

Postprzez Jacek » 30 kwi 2013, o 10:50

JacekMG napisał(a):po kolonoskopii lekarka powiedziała , że spróbujemy to jeszcze przeleczyć specjalny lekiem który podobno kosztuje ok. 200 zł , stosuje się przez 7 dni raz na trzy miesiące


Nie jest to przypadkiem Xifaxan ?
Avatar użytkownika
Jacek
 
Posty: 1115
Dołączył(a): 9 sie 2011, o 15:08
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: IBS-M (mieszany)
Początek choroby: 1994
Dolegliwości ogólnie: zaparcia naprzemienne z gwałtowną potrzebą wypróżnienia, wzdęcia, skurcze

Re: kolonoskopia

Postprzez Jar0 » 30 kwi 2013, o 11:04

Zauważyłem, że ostatnio Xifaxan stał się bardzo popularny. To z pewnością przypadek... :)

MoviPrep teżznam ale opinie słyszałem o nim różne. JacekMG, szczęściarz z Ciebie żę histopat wyszedł czysty... :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1375
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Diagnostyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości