Hej wszystkim

Zanim zaczniesz dyskusję na naszym forum, powiedz kim jesteś, skąd pochodzisz i czym się zajmujesz.
Odpowiedz

Hej wszystkim

Postprzez kejtiii » 11 mar 2016, o 19:52

Hej, mam na imię Kaśka, zespół jelita drażliwego zdiagnozował u mnie lekarz około pół roku temu. Z żołądkiem miałam problemu od dziecka (bóle żołądka, wymioty biegunki szczególnie po zjedzeniu czegoś tłustego, niedogotowanego), ale udawało mi się żyć w miarę swobodnie i spontanicznie (wyjazdy, podróże, spontaniczne wypady ze znajomymi) . W ubiegłym roku nastąpiło pogorszenie (częste biegunki) . Około pół roku temu nastąpiło załamanie zdrowotne . Zaczęło się od porannych biegunek, gazów, po około dwóch tygodniach życia w stresie spowodowany codziennymi cyrkiem z żołądkiem poszłam do rodzinnego, który stwierdził, że to może być brak enzymy trzustki (odpowiedzialnego za trawienie tłuszczy) przepisał mi Kreon 1x dziennie. Zadowolona, że problem się skończył łykam Kreon ( wypadło to w czasie kilku dniowego spokoju z biegunkami).
Po tygodniu wszystko zaczęło się od początku. Po wizycie u gastrologa, który zdiagnozował właśnie zespół jelita drażliwego i przepisaniu duspatalin retar (który nic kompletnie nie pomógł a jeszcze pogorszył oraz loperamidu, zaczęłam szukać w internecie wszystkiego co możliwe na temat tej choroby. Wtedy właśnie trafiłam na to forum (z czego się bardzo cieszę :)) . Po przeczytaniu wieeelu postów załamałam się - bo doszłam do wniosku, że tej choroby nie da się wyleczyć :(:(. Obecnie jestem na etapie badania co mogę jeść a co nie ale okazuję się, że większość rzeczy nie mogę jeść. Choroba spowodowała częste zwalnianie się z pracy ( co zaczyna być źle postrzegane ).
Mam zarezerwowane na kwiecień wizyty u rożnych gastrologów w moim mieście. Bo ten pierwszy czułam, że mnie trochę olał na wizycie. Stwierdził, że gastrologia i kolonoskopia jest nie potrzebna, po wstępnych badań wykluczył trzustkę, stwierdzi zespół jelita drażliwego o powiedział,że tego raczej nie da się wyleczyć i mam się nauczyć z tym żyć.
Z perspektywy czasu wolałabym mieć brak tego enzymu łykać kreon i mieć spokój :(. Jeśli macie dla mnie jakieś rady piszcie, obecnie jestem na etapie załamania :(.
Avatar użytkownika
kejtiii
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 18:53
Lokalizacja: Rzeszów
Wariant IBS: biegunkowy, wzdęciowy
Początek choroby: 2015
Dolegliwości ogólnie: częste poranne biegunki

Re: Hej wszystkim

Postprzez Jar0 » 11 mar 2016, o 21:44

Witaj!

Nie załamuj się! To marne pocieszenie ale jak widzisz, jest nas dużo więcej niż może się pierwotnie wydawać. Opcje są dwie. Albo się załamać albo szukać sposobów na poprawę samopoczucia. Ja tradycyjnie od siebie doradzam głębszą diagnostykę bo nic nie dzieje się bez przyczyny. Daj znać co Ci nowi lekarze powiedzą :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1337
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata
  • Strona WWW

Re: Hej wszystkim

Postprzez hrm » 12 mar 2016, o 11:46

Cześć,
czy biegunki masz najczęściej bezpośrednio po jedzeniu? Jeśli tak, to zwłaszcza w przypadku cięższych posiłków może to być oznaka tzw. Syndromu Habba. Masz o nim trochę informacji u nas na forum :-)
Avatar użytkownika
hrm
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15 lip 2012, o 20:40
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: niezły Meksyk...

Re: Hej wszystkim

Postprzez pablos3744 » 12 mar 2016, o 19:54

Siema chłopaki mają racje nie załamuj się zawsze jest nadzieja i trzeba szukac przyczyny tego stanu :)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 570
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Hej wszystkim

Postprzez WiolkaKlaman » 30 mar 2016, o 06:33

Przy okazji też się witam. Co prawda sama nie mam problemów, a zarejestrowałam sie, żeby pomóc trochę mojemu mężowi, który strasznie się meczy :(
Avatar użytkownika
WiolkaKlaman
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 06:31
Wariant IBS: MIX
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: ZA DUŻO TEGO :d

Re: Hej wszystkim

Postprzez Jar0 » 30 mar 2016, o 13:02

Witaj! Fajnie, że próbujesz szukać odpowiedzi na problemy swojego męża. Może znajdziesz tutaj jakieś interesujące informacje na temat diagnostyki, leków i metod radzenia sobie z IBSem :)
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1337
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata
  • Strona WWW

Re: Hej wszystkim

Postprzez pablos3744 » 30 mar 2016, o 17:18

Hej!:) Pozdrów męża ;)
Avatar użytkownika
pablos3744
 
Posty: 570
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 10:19
Lokalizacja: Lubelskie. Lat.21
Wariant IBS: Luźne stolce
Początek choroby: 1
Dolegliwości ogólnie: Luźne stolce ranne

Re: Hej wszystkim

Postprzez WiolkaKlaman » 31 mar 2016, o 05:21

A dziękuję dziękuję, na pewno pozdrowię :)
Avatar użytkownika
WiolkaKlaman
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 06:31
Wariant IBS: MIX
Początek choroby: 2012
Dolegliwości ogólnie: ZA DUŻO TEGO :d


Odpowiedz

Powrót do Przedstaw się

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości