Problem w lewym boku brzucha.

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez bart89 » 9 kwi 2011, o 14:58

Witam. Od pewnego czasu doskwiera mi bardzo niekomfortowy problem. Otóż często burczy mi w brzuchu. Nie boli mnie, ale jest niemożliwe wysiedzenie na wykładach i innych zajęciach. Najdziwniejsze jest to, że burczenie w brzuchu odbywa się tylko w lewej części brzucha (prawa jest ,,bez zarzutu"). Lewa strona jest przez ze mnie inaczej odczuwana. Nie wiem jak to opisać, ale chodzi o to że ona jest jak balon czyli nadmuchana a zarazem pusta w środku. I to własnie z niej wychodzą odgłosy. Nie wiem to co jest. Strasznie mi to przeszkadza w życiu. Podejrzewam zespół jelita drażliwego, ale może jest to coś innego?
Avatar użytkownika
bart89
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 12:25
Początek choroby: 0

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez Przemek » 10 kwi 2011, o 10:05

Witam Cię bart89 na naszym forum!

Polecam ci lekturę artykułu o objawach Zespołu jelita drażliwego. Z mojej strony dodam, że przy diagnozowaniu IBS'u stosuje się tzw. Kryteria rzymskie III. Kryteria te są ścisle związane z kwestią oddawania stolca, więc jeśli w twoim przypadku nie widać żadnych nieprawidłowości w rytmie/komforcie wypróżnień (o których nie wspomniałeś), to chyba raczej ciężko mówić o Zespole Jelita Drażliwego.

Pamiętaj, że żadne podręczniki nie zastąpią fachowej porady lekarskiej.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez bart89 » 10 kwi 2011, o 19:17

Hm, stolec przybliżony do biegunki pojawił się dopiero jak zacząłem stosować zioła i różne leki na na rozkurczenie żołądka. Czasem pomagają i powodują, że lewa strona mojego brzucha jest napęczniała, wypchana. Jednak często jest to bomba z opóźnionym zapłonem;/
Avatar użytkownika
bart89
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 kwi 2011, o 12:25
Początek choroby: 0

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez Przemek » 10 kwi 2011, o 19:54

Hmmm, ciężko stwierdzić, myślę, że powinieneś udać się do gastrologa, który wykonałby szereg badań diagnostycznych. Jeśli rzeczywiście uważasz, że to IBS, to zobacz na stronie IBSinfo.pl - tam jest taka wyszukiwarka lekarzy, którzy deklarują swoją znajomość tematyki Zespołu Jelita Drażliwego.
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez Elvin » 23 cze 2011, o 10:50

Mam dokładnie ten sam problem, zawsze burczy mi w lewej stronie brzucha. A biegunki mam czasem zaraz po jedzeniu, ale bywają okresy, że ustępują. Gastroskopia nic nie wykazała, więc podejrzewam że jest to związane ze stresem..
Avatar użytkownika
Elvin
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 cze 2011, o 10:39
Początek choroby: 0

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez Frozen » 24 cze 2011, o 19:41

Elvin nie daj sobie wmówić, że to się bierze od stresu bo tak nie jest :|Lekarze nie mają niestety pojęcia o tej chorobie poszukaj sobie informacji o Eleine Gottschall co mówi o tej chorobie lub o metodzie Gersona.Polecam ;)
Avatar użytkownika
Frozen
 
Posty: 65
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:42
Początek choroby: 0

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez 1x2x3 » 3 lis 2011, o 16:23

Niestety nie mogę się zgodzić z kolegą. Choroba często jest związana z nerwami, ale oczywiście nie zawsze. Często jest wynikiem nadwrażliwości na pewne pokarmy. Zdarza się, że po ich odstawieniu objawy prawie natychmiast całkowicie ustępują. Znam osobiście panią, w której przypadku tak było. Po odstawieniu drażniących pokarmów wystarczyło unormować florę bakteryjną i żyje jak wszyscy normalni ludzie. Niestety w moim przypadku odstawianie po kolei wszystkich pokarmów nie przyniosło żadnego rezultatu. No oprócz tego, że nauczyłam się co bardziej pogarsza mój stan, a co odrobinę poprawia sytuację.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Problem w lewym boku brzucha.

Postprzez Przemek » 16 mar 2012, o 15:28

Od niedawna zawiązała się tu rozmowa na temat Testów na tolerancję pokarmową, więc aby dbać o porządek wydzieliłem posty dotyczące tego tematu do nowego wątku. Dalszą rozmowę na ten temat proszę prowadzić w wątku Testy na tolerancję pokarmową w dziale Dieta ;)
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.


Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości