Dziwne uczucie z prawej strony

Po tym jak się przywitasz z resztą forumowiczów, możesz skorzystać z tego działu, aby lepiej opowiedzieć nam o swoich problemach.

Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez novak100 » 6 lut 2012, o 15:47

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy ale ciesze sie ze tu trafilem. Chcialem sie z wami podzielic moim problemem liczac ze moze ktos z was mial podobne objawy.
Otoz jakos dwa tygodnie po swietach bylem na imprezie. Czulem sie swietnie ale po zjedzeniu "conieco" i wypiciu dwoch kieliszkow czulem sie jakbym chcial zrobic stolca ale nie moglem. Poszedlem do lazienki i zwymiotowalem wszystko co zjadlem. I tak bylo dokonca dnia. Nic juz nie pilem ale nie moglem spac do 8 rano. Nic mnie nie bolalo tylko nie moglem zasnac. W dolnej prawej czesci brzucha czulem sie jakbym mial zaszyta cegle. Nie bolala mnie ale tak jakby "przeszkadzala" momentami w niektorych ruchach. Tydzien po tej przygodzie obudzilem sie w nocy z lekkim bolem z tej strony i w drodze do lazienki zemdlalem. Po wizycie u lekarza wyszlo ze wszystko ok. Wykluczyl kamienie nerkowe i wyrostek. Mowil ze nawet jesli to wyrostek to objawy sa zbyt lekkie aby mnie slac na operacje. Z badan krwi i moczu nic nie wynikalo. Mialem tylko niski poziom czegos tam i lekarz powiedzial ze moze byc na jakiegos wirusa. Od tamtego czasu nie mialem zadnych boli ale ciagle mam to uczucie jakbym mial cos extra w sobie - taki extra miesien ktory ciagle jest napiety. Zdarza mi sie czasami ze cos zjem i za 40-90 min ide to wyrzygac.
Dodatkowe informacje ktore mnie rowniez martwia:

-zawsze, ale to zawsze jak jem popcorn w kinie to po powrocie do domu go wymiotuje. Po prostu nie przyjmuje sie mi i juz.
- jeden z czlonkow mojej rodziny zmarl z powodu problemow z przewodem pokarmowym (chyba rak ale nie jestem pewien).
-mialem juz kiedys kamien nerkowy i to nie jest raczej to.
Co myslicie?
Avatar użytkownika
novak100
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 15:38
Początek choroby: 0

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez 1x2x3 » 6 lut 2012, o 16:15

Ja nie wiem ale jednego jestem pewna - to nie jest IBS. Objawy są zupełnie inne. Życzę zdrowia :)
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez Jar0 » 6 lut 2012, o 20:03

Niestety nie ma tutaj lekarzy (chyba) także najlepiej żebyś się wybrał do jakiegoś lepszego lekarza...
Avatar użytkownika
Jar0
 
Posty: 1372
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 18:06
Lokalizacja: Gliwice, Rybnik
Wariant IBS: CU/CD/IBS-D/WTF
Początek choroby: 2009
Dolegliwości ogólnie: ból świata

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez kaśka150379 » 6 lut 2012, o 20:24

Witam.
Ja również zmagam się z dziwnym bólem z prawej strony, tuż pod żebrami. Gastroskokpia, kolonoskopia nie wykazały nic, USG, też nic nie wykazało. Lekarz stwierdził zespól jelita wrażliwego i sterta lekarstw, które nie pomagają. Ból pojawia się po posiłkach, budzi w nocy i w sumie towarzyszy mi cały czas, raz bardziej go czuję a raz mniej.
Taka natura - ale co dalej ?
Avatar użytkownika
kaśka150379
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2012, o 20:17
Początek choroby: 0

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez 1x2x3 » 6 lut 2012, o 20:53

Tak, tak ja tez miałam bóle i w zasadzie czasem jeszcze mi się trafiają jak się gorzej czuję. Mówiąc, że objawy są inne miałam na myśli wymioty.
Avatar użytkownika
1x2x3
 
Posty: 455
Dołączył(a): 3 lis 2011, o 15:34
Lokalizacja: Legionowo
Wariant IBS: biegunkowy
Początek choroby: 2003
Dolegliwości ogólnie: biegunki, kolki

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez Ronin83 » 6 kwi 2012, o 09:39

Witam ja też mam dolegliwości bólowe czasami z prawej a nie z lewej strony jak to jest często opisywane przy definicji IBS czasami pod żebrami z prawej strony mam po prostu balon tak to odczuwam czasami po wypróżnieniu się mam kolki około pępka a niekiedy czuję dziwne uczucie drętwienia prawej nogi. Najgorzej jest po jedzeniu a dobrze z kolei robi ruch. Byłem już kilka razy u lekarza z zapytaniem czy przypadkiem nie mam czegoś nie tak z wyrostkiem ale lekarz po badaniu brzucha stwierdza że jest wszystko dobrze. Krew i mocz też bez zmian zapalnych więc najwyraźniej bóle brzucha i generalnie dziwne dolegliwości w tej chorobie mogą występować z powodzeniem po obu stronach brzucha a nie tylko z lewej strony.
Avatar użytkownika
Ronin83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 kwi 2012, o 10:19
Lokalizacja: Poznań
Wariant IBS: Wariant IBS mix przypadłości
Początek choroby: 2011
Dolegliwości ogólnie: wzdęcia,bóle brzucha,zaparcia na przemian z okresami biegunki,mdłości, bóle głowy

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez piter » 6 kwi 2012, o 14:03

Ronin83 napisał(a):Witam ja też mam dolegliwości bólowe czasami z prawej a nie z lewej strony jak to jest często opisywane przy definicji IBS czasami pod żebrami z prawej strony mam po prostu balon tak to odczuwam czasami po wypróżnieniu się mam kolki około pępka a niekiedy czuję dziwne uczucie drętwienia prawej nogi. Najgorzej jest po jedzeniu a dobrze z kolei robi ruch. Byłem już kilka razy u lekarza z zapytaniem czy przypadkiem nie mam czegoś nie tak z wyrostkiem ale lekarz po badaniu brzucha stwierdza że jest wszystko dobrze. Krew i mocz też bez zmian zapalnych więc najwyraźniej bóle brzucha i generalnie dziwne dolegliwości w tej chorobie mogą występować z powodzeniem po obu stronach brzucha a nie tylko z lewej strony.


Masz objawy sugerujące problemy z kręgosłupem mi też noga drętwieje i okazało się, że mam ucisk któregoś kręgu na nerw. Spróbuj sie powyciągać jak będzie ci drętwieć noga i poobserwuj czy ci przeszło na chwilę, albo najlepiej idź do lekarza i przebadaj kręgosłup.Jężeli chodzi o bóle podbrzusza ja miałem bóle po dwóch stronach jest to spowodowane złogami ,które tworzą się przy tej chorobie (IBS). Przed kolonoskopią piłem takie cholerstwo ,aby oczyścić całkowicie jelita i mi po tym płynie przeszło na bardzo długi czas.Gdy lekarz po badaniu kolonoskopowym stwierdził ,że wszystko jest ok nie mogłem uwierzyć i zapytałem dlaczego mnie bolało w kątnicy i z drugiej strony, otrzymałem odpowiedź, że to z powodów odkładających się złogów które teraz wyczyściłem.
Avatar użytkownika
piter
 
Posty: 201
Dołączył(a): 13 mar 2012, o 13:29
Lokalizacja: Wrocław
Początek choroby: 0

Re: Dziwne uczucie z prawej strony

Postprzez Przemek » 6 kwi 2012, o 14:21

Czym tak wyczyściłeś te złogi?
Avatar użytkownika
Przemek
Administrator
 
Posty: 1045
Dołączył(a): 12 lis 2010, o 17:37
Lokalizacja: Kraków
Skype: muszesewymyslicjakislogin
Wariant IBS: zaparciowo-wzdęciowy
Początek choroby: 2008
Dolegliwości ogólnie: Koszmarne wzdęcia, które są w dużej mierze związane z zaparciami.


Powrót do Opowiedz o swoich problemach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości